Jak založit vlastní firmu v České republice – praktické tipy

Posted on 28/09/2015 2:05pm

Založení vlastní firmu je skvělý způsob na počátek pravdivé kariéry. Díky tomu je možné získat nezávislost na zaměstnavatele, hodně nových kvalifikací a vysokou výdělku. V každým státě avšak formální podmínky se líší – proto nekaždý je vědom, jakým způsobem založit vlastní podnikatelskou činnost v ČR. Teď odstartovat podníkaní není velký problém, ač aby udělat to úspěšně, nejefektivnějším způsobem před otevřením podníku je dobře poznat formální činosti a několik praktických tipů.
průmysl
Author: Henrik Mayor
Source: http://www.flickr.com
Na začátku by se budoucí podnikatel měl podívat a dát si pozor na lokální trh (také módu, pokud odvětví jsou nabýtky nebo obuvnictví), určit skupinu zákazníku (tř. jejich výdělky, věk, pohlaví a zájmy), množství konkurenčních podníků a dle toho posoudit svůj nápad. Možná to, co předtím se projevovalo jako originální nika na trhu se může lépe prodávat v ostatní oblastí anebo pro mladší věkovou skupinu. Po takovým vyšetření další krok je odhad nákladů – zcela musíte si pamatovat na množství zaměstanců, ceny zařízení a nemovitosti pro kancelář nebo služby. Poté případné myšlenky o půjčce anebo jeji výšce je moc snadnější. Jestli ten obchodní plán je hotový, samo založení podníku v České republice trvá kolem 20 dni.
Když takový obchodní plan je hotový, nový podnikatel potřebuje získat několik klíčových podkladů. Jsou to: získání výpisu z trestního rejstříku (trvá to kolem jednoho dne), zápis od notáře, potvrzení o složení firemního kapitálu, ohlášení živnosti, zaregistrovaní k daním a ještě pojištění. Aby získat zápis od notáře, potřebujete ještě jeden den a stojí to většinou kolem dvaceti čtyři tisíc korun. Na štěstí
průmysl
Author: Rajeev
Source: http://www.flickr.com
ze všech formálních činnosti je to nejdražší; ostatní platné činnosti – třeba získání výpisu z rejstříku trestů, ohlášení živnosti a prvnozápis – jsou již levnější. Ohlášení živnosti trvá kolem 5 dní, a přijetí návrhu na prvozápis a vyřízení – sedm.

Tehdy by budoucí podnikatel měl udělat kromě toho tři registrace – k daním, k sociálnímu a zdravotnímu pojištění; každá z těch registrací může trvát 1 den. Ačkoliv to všechno je komplikované, stojí to za to pamatovat, že v ČR fungují soukromé a nedrahé firmy právníků, kterých hlavním cílem je pomoc pro nové obchodníky a realizace těchto všech podmínek – v některých případech nejlepším napadem na získaní nutného času je důvěřit pravdivým odborníkům.

Tags: design, plan, pomoc, rad